Поиск по блогу

Translate

01.07.2013

Хронологія Муай Тай, частина V

Муай Тай в період правління короля Рами VIII

Король Ананддхамахідол (1934-1946 рр.)

Між 1935 і 1941 роками, дуже багатий і добре відома людина побудував боксерську арену на території Чао Чате. Цей спортивний комплекс незабаром стали називати Suan Chao Chate Boxing Stadium. В даний час, саме там знаходиться знаменитий Department of Reserved Officers Training Corps.

Цей стадіон перебував під патронатом військових і приносив непоганий дохід. Деякі грошові надходження навіть були використані адміністрацією комплексу для підтримки військових дій. Через кілька років спалахнула Друга Світова Війна. У цей складний час боксерський стадіон довелося закрити на невизначений період.

У грудні 1941 року японські війська прибули до Таїланду. З 1942 по 1944 рік, коли війна була в самому розпалі, боксерські поєдинки організовувалися в приміщеннях кінотеатрів винятково в денний час. Також функціонували боксерські арени в Патанакарне, Та Прачане і Вонгвіан Йаі, де діяв відкритий публічний доступ для всіх бажаючих прийти і подивитися боксерські бої.

23 грудня 1945 був офіційно відкритий боксерський комплекс Ратчадамнерн. Пан Прамоте Пуенгсоонторн в той момент був директором даного стадіону, а Прая Чіндхарак був адміністратором. Посада промоутера займав пан Чит Амполсін (Кру Чит). Таким чином, можна зробити висновок, що навіть в ті роки в Таїланді існувала досить розвинена і цільна боксерська інфраструктура, яка відрізнялася злагодженим і грамотним менеджментом.

Поєдинки організовувалися щонеділі, ввечері, з 16:00 до 19:00. Правила поєдинків були суворо регламентовані і повністю відповідали редакції, прийнятої в Департаменті фізичного виховання (Department of Physical Education). Бої мали чіткий хронометраж - п'ять трихвилинних раундів. Між раундами був двохвилинний перерву. Тобто система проведення турнірів булла максимально наближена до європейської. «Етнічні» методи хронометражу поєдинків канули в лету, поступившись місцем більш науковим і безпечним методам. Зважування проходило з використанням спеціальних кам'яних вантажив.

Два роки по тому, зважування стали проводити з використанням стандартних ваг, а вага бійців почали вказувати в кілограмах. У 1948 році, з метою підгонки правил під останні європейські стандарти, вага боксерів стали вимірювати в фунтах. Відповідність міжнародним стандартам у той час мало велике значення.

У цей же час відбувається становлення класифікації так званих вагових дивізіонів, наприклад, до 112 фунтів. Така уніфікація була пов'язана з тим, щоб кожен боксер міг рівною мірою проявити себе на рингу, демонструючи свої технічні можливості проти супротивника, який буде максимально відповідати йому по техніці і комплекції тіла.

З часом для кожної вагової категорії з'явилися свої специфічні назви, наприклад: муха, півень (або ж «вага мухи», «вага півня») і т.д. Дана класифікація, безумовно, була запозичена з англійського боксу.

Боксерські матчі були організовані таким чином, щоб можна було виявити унікального чемпіона в кожній конкретній ваговій категорії, слідуючи міжнародним спортивним традиціям і віянням, які зароджувалися і підтримувалися в той час по всьому світу.

Ті роки можна сміливо вважати періодом реформування традиційних правил проведення поєдинків з Муай Тай. Було внесено безліч змін в існуючі до військового періоду правила. Основна редакція піддавалася безлічі правок і коригувань. Головною метою такого роду реформ була підгонка Муай Тай під цивілізовані європейські спортивні правила боксу.

Після реформування редакції правил Муай Тай було прийнято остаточне рішення - накласти повне табу на використання будь-яких технік, де метою ураження були статеві органи. Причиною цьому стала низка сумних інцидентів, а також думку, що така форма атаки є неприйнятною і дискредитує велике мистецтво Муай Тай. Але, природно, основною причиною було максимальну відповідність міжнародним спортивним нормам.

У цей період Муай Тай був остаточно визнаний давньою формою національного, традиційного мистецтва Таїланду. Саме в ті роки оформилася концепція передачі традиції, передачі знань, суть якої полягала в послідовній і максимально повної трансляції національних знань наступним поколінням, з метою їх збереження.

Тайський народ (та й взагалі, практично всі азіатські народи) з давніх часів відрізнявся від європейців своїм трепетним ставленням до національних традицій. Саме тому Муай Тай дійшов до наших днів у малозміненою формі. Змінювалися правила змагань, з'являлися нові напрямки та стилі, але старе бойове мистецтво не припинило свого існування, а, навпаки, поширилося по всьому світу, завойовуючи популярність з кожним новим днем.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Написати повідомлення на Email